Як провести електрику в приватному будинку?

Фото @nsdgroup.com.ua_: Електрика в приватному будинку

Електрична проводка в будинку повинна бути функціональною і відповідати критеріям безпеки. Тому до питання її проектування і монтажу необхідно поставитися максимально відповідально. Вирішувати це питання найкраще тоді, коли ви робите ремонт квартири або будинку. У цій статті ми розглянемо основні етапи реалізації цього завдання.

Будь-яка робота починається з підготовчого етапу. Тому спочатку потрібно накреслити план будинку для складання схеми електропроводки в приватному будинку. За допомогою нього ви зможете врахувати всі нюанси пов’язані з розташуванням комунікацій, і розрахувати витрати матеріалів. Найкраще здійснювати робити це під час проведення відновлювальних робіт у вашому домі. Як і ремонт квартир в новобудові, ця масштабна задача вимагає серйозних матеріальних витрат і великих зусиль.

Після того як ви накреслили план будинку із зазначенням розташування всього освітлювального обладнання та розеток, складається схема монтажу електропроводки. Виконуючи це завдання необхідно приділити увагу наступним моментам:

Круто виходить

1.На схемою потрібно вказати сукупну потужність всієї побутової апаратури, яка є в будинку. Обов’язково врахуйте пускові струми електричних двигунів.

2. Для підключення освітлювальних приладів необхідно використовувати окремі групи електроживлення. У невеликому приміщенні, найчастіше все освітлення підключають до однієї групи.

3. Обов’язково продумайте розташування освітлювачів в дворі будинку. У разі якщо мова йде про дачі, в якій ви не проживаєте постійно буде правильним освітлення дворової території підключити до власного автоматиці вмикання і вимикання. Завдяки цьому, можна буде відключати електрику всередині будинку, не відключаючи освітлювачі зовні.

4. Якщо в будинку планується використовувати потужну побутову техніку, її також необхідно підключати до окремих груп електроживлення. Це потрібно обов’язково врахувати, якщо ви вирішили здійснити ремонт кухні. Оскільки до таких приладів відноситься, наприклад, електроплита. Електричний котел також слід підключати до окремої групи. Це вкрай важливо. Тому обов’язково врахуйте це, якщо вирішите робити ремонт у ванній.

Зробивши все це, порахуйте скільки потужності потрібно для обслуговування всіх електроприладів, за умови їх одночасного підключення в електромережу. Далі, розрахуйте загальну навантаження на мережу, щоб коректно вибрати автоматичний вимикач. Зробивши все це, можна стверджувати, що принципова схема електропроводки в приватному будинку – готова.

Монтаж проводки

Фото @nsdgroup.com.ua_: Монтаж проводки

Залишилися питання?
Наш менеджер зв'яжеться з Вами
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин

Перед здійсненням прокладки електричних кабелів, необхідно зробити розмітку електропроводки. Найкраще виконувати це завдання удвох або звернутися до професіоналів. Самостійно впоратися з нею буде набагато складніше.

Для того щоб все зробити правильно потрібно дотримуватися таких правил розмітки електропроводки:

1.Все траси потрібні бути встановлені паралельно стін або підлоги;

2.отступи від одвірків, укосів вікон і кутів кімнат повинні бути від 10 до 15 сантиметрів;

3.розеткі повинні бути на висоті від 50 до 70 см, а вимикачі – 90 см.

Зробивши розмітку можна переходити безпосередньо до установки електричної проводки. Монтаж відкритої і прихованої електропроводки приватного будинку істотно відрізняється між собою. У першому випадку вам не доведеться робити штроби для укладання кабелю. Досить буде використовувати гофрорукаві або електрокоробах. Відкриту електропроводку здійснюють, як правило, коли оздоблювальні роботи в приміщенні вже зроблені.

Прихована проводка більш естетична. Оскільки всі дроти будуть сховані в стінах. Важливо здійснювати монтаж цього виду електропроводки ще до виконання оздоблювальних робіт. Відзначимо також, що установка прихованої проводки більш трудомісткий процес.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин