Як утеплити стелю пінопластом

Як всім відомо, температура в приміщенні – важливий фактор, що впливає на приємність часу в будинку, тому теплоізоляції слід приділити особливу увагу. Найбільші тепловтрати здійснюються через стелю, тому, виконуючи ремонт стелі, практично кожен власник будинку робить і його утеплення.

Чим утеплюють стелі

Фото @nsdgroup.com.ua_: Теплі стелі

Найбільш популярними матеріалами для утеплення стель служить пінопласт і мінеральна вата. Давайте порівняємо їх.

Отже, мінеральна вата є неорганічним волокном, який не виділяє ніяких шкідливих елементів, не токсичним і порівняно дешевим. Переваги, безперечно, дуже важливі, але існує один суттєвий недолік – погана гігроскопічність. При підвищеній вологості мінвата значно втрачає свої теплоізоляційні властивості, а це вже впливає на температуру в будинку.

На відміну від мінеральної вати, пінопласт як обробка показує більш повний набір позитивних якостей. Він не потребує ретельної паро- та гідроізоляції. Але і тут без мінусів не обійтися – даний матеріал дуже горючий і коштує дорожче мінеральної вати. Також деякі фахівці стверджують, що пінопласт виділяє в атмосферу шкідливі речовини. Дане твердження досить спірне і недоведене, тому не варто на цьому зациклюватися.

Властивості пінопласту як утеплювач

Фото @nsdgroup.com.ua_: Утеплення пінопластом

Виконуючи оздоблювальні роботи за допомогою пінопласту, слід пам’ятати про його достоїнства, але не забувати про недоліки. У загальних рисах ми вже вказали найістотніші плюси і мінуси, проте, як нам здається, слід уважніше вивчити дане питання.

Переваги пінопласту:

Утеплення за допомогою даного матеріалу не потребує обов’язкової паро- та гідроізоляції, так як цей утеплювач сам по собі має нульову гігроскопічність і паропроникність.
Відмінною рисою пінопласту є його здатність не злежуватися згодом, що не можна сказати про мінеральній ваті. Він здатний повністю зберегти свої теплоізоляційні властивості весь експлуатаційний термін.
Пінопласт має унікальну структуру, завдяки якій при рівній товщині шарів утеплювачів він демонструє кращі якості, на відміну від мінеральної вати.
Низька теплопровідність довгий час. Це гарантує надійне збереження тепла всередині приміщення.

Як бачите, плюсів багато. Але, виконуючи дизайн інтер’єру будинку, слід знати і недоліки:

Даний матеріал коштує значно більше, ніж мінвата.
Прирівнювати пінопласт в параметрах зробленої обрешітки злегка важче.
Як ми вже згадували вище, пінопласт не забезпечує повну пожежну безпеку, так як легко запалюється. При горінні виділяється неприємний запах. Хоча, це можна віднести і до плюсів – по запаху відразу стане зрозуміло, що щось в будинку не так.

Зваживши всі переваги і недоліки, висновок напрошується один: чаша ваг з плюсами переважила чашу з мінусами. Так що, не бійтеся робити євроремонт з використанням даного матеріалу – якщо ціна утеплення не хвилює, він стане ідеальним варіантом.

Методи утеплення пінопластом

Фото @nsdgroup.com.ua_: Методи утеплення пінопластом

Існує кілька методів утеплення пінопластом. Давайте розглянемо один з них.

Найбільш часто утеплення застосовується в приватних будинках з прохолодним горищем, де стеля знизу до балок з дерева приєднаний ОСП або фанерою. Етапи утеплення в такій ситуації:

В даному прикладі ми показали загальний принцип утеплення пінопластом. Однак в різних ситуаціях і підходи різні, тому все ж краще порадитися з фахівцями.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин