Сучасне фасадне покриття повинне виконувати кілька функцій: захищати поверхні споруди від різноманітних руйнівних впливів зовнішнього середовища, зміцнювати фасад і надавати йому привабливий вигляд. Всіма цими характеристиками відомо таке покриття, як фасадна штукатурка.
Фасадні роботи – позитивні властивості декоративної штукатурки
Можна довго перераховувати відмінні властивості фасадної штукатурки, представленої в широкому розмаїтті на сучасному ринку облицювальних матеріалів, але варто виділити основні: водоотталківаемость, теплоїзоляционность, вогнестійкість, звукоізоляційні та інші. Так як зовнішній оздоблювальний шар обов’язково буде схильний до впливу атмосферних примх, варто також виділити дивовижну стійкість і довговічність фасадних штукатурок (зрозуміло, якісних). Давайте розглянемо основні якості декоративної штукатурки.
Стійкість до атмосферного впливу і вологи. Вплив на сучасну фасадну штукатурку різних опадів і інших атмосферних явищ досить істотне. Тому основна функція цього покриття – компенсувати вплив цих подразників і не пропускати рідину.
Повітропроникність. Уміння вищевказаного оздоблювального матеріалу «дихати» дає можливість виводити зсередини зайву рідину, яка обов’язково накопичується в будівлі. Найбільше вологи накопичується в зимовий час в опалювальної та термоізоляційної системах. Якщо не забезпечити нормальне випаровування зайвої рідини, можна тим самим посприяти деформації стін.
Морозостійкість. Подібна властивість дуже актуально для територій, де атмосферна температура може опускатися нижче нуля і досягати великих морозів. Практично всі категорії фасадних штукатурок володіють даними якістю.
Механічна міцність.
Легкість нанесення і швидкість засихання. Склад штукатурки настільки продуманий, що час її монтажу і повного висихання зводиться до однієї доби.
Всі вищевказані властивості роблять декоративну штукатурку ідеальним облицювальним матеріалом для фасаду.
Готове штукатурні покриття можна фарбувати і декорувати в відповідно до своїх смаків – вибирати будь-який колір, додати ефект шорсткості і т.д.
Щоб здійснити успішне оштукатурювання фасаду, необхідно дотримуватися основних етапів технології нанесення штукатурки, одним з яких є підготовка поверхні. Стіна, придатна для даних робіт, повинна підходити під наступні описи:
без відхилень від вертикального положення;
мати нерівну поверхню для максимальної адгезії з облицювальним матеріалом;
не мати нерівностей, що перевищують п’ятнадцять міліметрів;
не мати жирних плям, пилу, сміття;
мати накреслену сітку з осередками неглибокого обрамлення;
без патьоків і бруду;
без ділянок з шаруються цеглою.
Штукатурні роботи – облицювання стін будинку
Фото @nsdgroup.com.ua_: Облицювання стін
При нанесенні даного покриття, необхідно дотримуватися наступних етапів:
вибір суміші для нанесення;
підготовка поверхні;
нанесення першого шару – «набризга»;
нанесення другого шару – грунту;
нанесення останнього шару – «накривки»;
фактурна обробка (за бажанням). Часто використовують цей метод, виконуючи ремонт магазинів.
Як бачите, процес штукатурення поверхонь досить простий і його можна виконати навіть самостійно. Однак для кращої якості робіт настійно рекомендуємо звернутися до послуг професіоналів .
АВТОР: Алексей Дмитриевич
Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.
Образование высшее:
2000-2005г. Киевский национальный университет строительства и архитектуры