Особливості нанесення декоративної штукатурки

Все частіше при проведенні ремонтних робіт використовується особлива штукатурка, яка популярна при облаштуванні не тільки приватних будинків, але і міських квартир. Це зовсім не дивно, адже завдяки їй приміщення набуває неповторний шарм, при цьому не втрачається затишок і комфорт для мешканців. Даний тип штукатурки є пластичною суміш, у складі якої є слюда і різні камінчики. Здійснюється обробка стін, стель з її використанням. Кращим рішенням буде довірити виконання даного типу робіт професіоналам, проте багато хто бажає освоїти навик самостійно. Тому пропонуємо ознайомитися більш детально з нюансами і особливостями обробки стін.

Як наноситься декоративна штукатурка

Досягнення унікальної фактури є можливим за рахунок присутності в складі певних наповнювачів. Можна придбати готовий варіант в магазині або ж створити суміш власноруч, що дозволить значно заощадити кошти. При створенні штукатурки слід спочатку визначитися, в якому приміщенні передбачається ремонт, так як від цього буде залежати якісний склад. Для того щоб оформити стіни житлового приміщення, можна використовувати звичайну шпаклівку. Виконання робіт даного типу передбачає виконання певних етапів, серед яких:

Слід окремо уточнити, що показники довговічності готових магазинних розчинів є більш високими. Однак самостійно приготовані також здатні прослужити вірою і правдою протягом десяти років, якщо були дотримані пропорції і технології виконання робіт. Незалежно від того, чи купували ви штукатурку в магазині або ж займалися її створенням самостійно, то, як наноситься декоративна штукатурка, залишається незмінним.

Особливості підготовки стін під декоративну штукатурку

Незалежно від типу використовуваного матеріалу, є обов’язкові етапи, які не змінюються.

  1. Підготовка стін (або стелі) під декоративну штукатурку. На цьому етапі передбачається підготовка інструментарію, заклеювання за рахунок використання малярської стрічки контурів.
  2. Ознайомлення з інструкцією, яку пропонує виробник. В даному матеріалі можна отримати інформацію про витрату будівельного матеріалу на задану площу, кількість води, використання якої передбачається, пропорції, час, протягом якого можлива робота з будівельною сумішшю.

Завдяки цьому забезпечується якість виконаних робіт. Безпосередньо обробка стін починається з того, що потрібно підготувати підставу. На даному етапі слід взяти до уваги, що на стінах повинні бути відсутніми будь-які вибоїни та тріщини, адже від цього залежить рівномірність нанесення. Важливо попередньо зачистити стару обробку, після чого заґрунтувати поверхню. Якщо передбачається виконання завдання на гіпсокартонних панелях, слід обов’язково зашпаклювати стики і капелюшки кріпильних елементів. Якщо є дрібні нерівності, це не є проблемою, адже за рахунок шару декоративної штукатурки можна приховати їх.

Способи нанесення декоративної штукатурки

Незалежно від використовуваних способів нанесення декоративної штукатурки, яким буде віддано перевагу, передбачається використання шпателя і кельми. Також можливе використання гладилки. У певних ситуаціях використовується пульверизатор, який дозволяє за рахунок методу набризга створювати абстракції і візерунки. Незважаючи на наявність безлічі способів, на початковому етапі використовується єдина технологія. Спочатку слід нанести базовий шар, на який в подальшому буде наноситися будівельний декоративний матеріал. Даний шар завжди робиться суцільним. Декорування здійснюється відразу, не чекаючи його висихання. Використовувані способи багато в чому залежать не тільки від використовуваного типу штукатурки, але і від фантазії і побажань.

Особливості нанесення декоративної штукатурки своїми руками

Тільки на перший погляд процедура здається досить складною. Насправді в процесі роботи особливих турбот не виникає. Слід просто відповідально підійти до процесу і враховувати інструкцію для будівельного матеріалу. В результаті можливе досягнення відмінних підсумкових результатів.

Виконання декоративної штукатурки гумовим валиком

Використання гумових валиків при нанесенні декоративної штукатурки передбачає наявність навичок в проведенні ремонтних робіт. Тому для новачків це досить ризикована операція. Завдяки нанесенню штукатурки валиком можливе формування на поверхні досить чіткою фактури, що забезпечується за рахунок наявності на ролику спеціальних виступів і всіляких заглиблень. Підготовка стін мало чим відрізняється від інших способів нанесення. Вся особливість полягає в правильному використанні інструменту. Важливо проходитися валиком по стіні, виключивши сильні натискання. Працювати слід максимально легко, і в підсумку можна добитися відмінних результатів.

Мозаїчна штукатурка ¾ нанесення і підготовка

Нанесення мозаїчної штукатурки завдяки сучасним складам часто не вимагає від виконавців підготовки поверхні. Іноді можлива навіть кладка на чорнову обробку. Краще все-таки віддавати перевагу готовим сумішам, які продаються в магазинах, так як це забезпечує максимально рівномірний розподіл. Спочатку проводиться покриття поверхні грунтом в нейтральний колір. Нанесення слід здійснювати з використанням спеціальної нержавіючої терки від одного кута до іншого. Важливо не дати можливості суміші висохнути до того моменту, як буде завершена обробка стіни. В іншому випадку стики між різними ділянками будуть сильно кидатися в очі. Межі слід ретельно розтирати.

Нюанси нанесення венеціанської штукатурки

Перед нанесенням венеціанської штукатурки передбачається підготовка поверхні і заміс розчину. Далі слідує нанесення багатошарового декоративного покриття, яке здійснюється в кілька етапів, між якими проводиться шліфування поверхні. Саме за рахунок цього є можливість домогтися бажаної фактури. Для того щоб отримати необхідний малюнок, слід комбінувати різні забарвлення складу. Нанесення венеціанської штукатурки своїми руками є досить ризиковим заходом для недосвідчених майстрів, тому краще все-таки в даному питанні довіритися професіоналам.

Особливості нанесення декоративної штукатурки «Короїд»

Перед тим, як приступити, слід спочатку виконати підготовчі процедури, які були описані вище. Слід ретельно вирівняти стіну, після чого провести зачистку. Далі здійснюється грунтовка. Краще використовувати той матеріал, який має в своєму складі кварцовий пісок. Нанесення повинно здійснюватися кельмою незначним шаром. Після того, як суміш підсохла, можна приступати до декорування. Для цього потрібно виконувати обертального типу руху кельмою по поверхні. Також можливі вертикальні або горизонтальні рухи, залежно від того, який орнамент ви бажаєте отримати в результаті. Важливо не натискати сильно на інструмент, щоб не пошкодити шар.

Способи та особливості нанесення декоративної штукатурки баранчик

Це досить популярний вид обробки стін, який часто використовується при зовнішніх роботах. Тому зовсім не дивно, що нюанси нанесення декоративної штукатурки «баранчик» цікавлять багатьох. Основа матеріалу має дуже багато спільного зі штукатуркою «короїд». Підготовчі етапи є стандартними. Після того, як розчин замішаний і має сметаноподобного консистенцію, можна приступати до виконання робіт. Нанесення повинно здійснюватися спеціальним шпателем з нержавіючої сталі. Крім цього, необхідно за рахунок малярного скотча закрити елементи, де не передбачається штукатурка. Так як суміш досить швидко висихає, бажано її вирівняти і затерти протягом п’ятнадцяти хвилин. Що залишився розчин слід періодично помішувати, додаючи воду.

Декоративна штукатурка шовк ¾ нюанси, підготовка і нанесення

Нанесення декоративної штукатурки «шовк» стало популярним відносно недавно, адже це один з найбільш сучасних способів обробки стін. Стіна після обробки набуває вигляду шовкового полотна. Для нанесення використовується звичайний шпатель, але потрібно максимально ретельно вирівнювати поверхню для забезпечення ідеальної гладкості. Завдяки даному матеріалу є можливість отримати цілісну поверхню, де відсутні шви. Також є можливість фрагментарного ремонту. Так як це досить універсальний матеріал, його можна використовувати при виконанні обробки будь-яких стін.

Як правильно наносити фактурну штукатурку

Багатьох цікавлять особливості правильного нанесення фактурної штукатурки. При обробці стін з’являється цікавий рельєф, який забезпечується за рахунок наявності певних добавок в складі. Найчастіше використовується мармурова або гранітна крихта. Найбільш часто в процесі робіт застосовується спеціальний рельєфний валик, який дозволяє створювати цікаві візерунки. В процесі нанесення важливо звертати увагу на те, щоб товщина шару не була більшою за товщину гранул, що є запорукою міцності і довговічності всієї конструкції. Нанесення здійснюється в кілька шарів. Переважно використовують штукатурку, що має білий колір, адже на етапі завершення робіт можливе подальше фарбування в будь-яку бажану забарвлення.

Індивідуальний підхід і надійність

техника нанесения декоративной штукатурки

Фото @nsdgroup.com.ua_: Венецианская штукатурка

Наша строительная компания предлагает вашему вниманию услуги нанесения декоративной штукатурки с использованием современных технологий, валиком, нанесение мозаичной, венецианской, под мрамор, короед и других видов штукатурки. Наши специалисты имеют большой практический опыт в нанесении фактурной штукатурки, благодаря чему вам гарантирован отличный итоговый результат. Помимо этого, у нас приемлемое ценообразование. Ознакомиться с примерами наших работ вы можете в каталоге, который представлен на сайте. Это даст вам возможность убедиться в отменном качестве. Для того чтоб заказать услуги в нашей компании, вам достаточно заполнить форму, представленную на экране. Наши менеджеры свяжутся с вами в ближайшее время, и ответят на все интересующие вас вопросы.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин