Розрахунок плитки для ванної: ефективні поради та рекомендації

Плануючи ремонт ванної кімнати, багато уваги займає укладання плитки у ванній. Адже це в першу чергу інтер’єр, який радує око, тому так багато уваги приділяється вибору дизайну облицювальний матеріал. При покупці має значення вірний розрахунок плитки в ванну. Якщо цього не зробити, можна пригадати, тоді доведеться переривати ремонт, займатися пошуком відповідного матеріалу, іноді буває проблематично знайти однакову колекцію. Навіть якщо купити з запасом, то, що робити із залишками. Його не продати, гроші назад не повернути, а суми часто немаленькі.
Так як укладання плитки у ванній своїми руками відповідальний процес, починати його треба з розуміння, як розрахувати кількість плитки, виходячи із заданих параметрів приміщення.

Розрахунок плитки для ванної нескладний процес, не займе багато часу: треба точно зробити заміри по всьому периметру, провести розрахунки за формулами. Це ж відноситься до клею для облицювання.

Розрахунок плитки для ванної кімнати: основні принципи

Розрахунок плитки для ванної кімнати починають, роблячи заміри приміщення. Знадобиться сантиметр, олівець, папір. Необхідно зробити виміри довжини, ширини, висоти, записати дані. Також виміряти обсяг дверного отвору.
На розрахунок кількості плітківліяют кілька факторів:

Правильна укладка плитки у ванній, якщо є візерунок, мозаїка або декоративні вставки, передбачає необхідність скласти схему всієї поверхні. Кількість декоративних елементів визначається поштучно. При покупці мозаїки або візерунка орієнтуються на запас бою або шлюбу. Запас прирівнюють до 10%.

Укладання плитки у ванній

Як розрахувати скільки потрібно плитки і не помилитися. Для цього є 2 варіанти: різні онлайн-програми або вручну.
Є 3 варіанти онлайн-розрахунку:

Онлайн-обчислення зручніше, особливо, якщо сумніваєтеся в знаннях. Але дані узагальнені, їх варто перевірити ще раз. Для цього необхідно зробити виміри, підставити значення під наведені нижче формули.

Розкладка плитки у ванній онлайн-програми

Розкладка плитки у ванній онлайн дозволяє розрахувати кількість з урахуванням особливостей кімнати. Програми можна знайти на сайтах, що реалізують кераміку. Розрахунок іде в залежності від колекції і параметрів. Від вас буде потрібно точні виміри стін, підлоги, дверних прорізів, розмір ванни. Можна підібрати необхідну за параметрами облицювання, щоб зробити розкладку.

Розрахунок плитки онлайн дозволяють прорахувати всі деталі, в тому числі ширину шва. Спочатку задаєте параметри, і визначаєте спосіб розкладки: горизонтальний або вертикальний. Програма покаже, скільки буде обрізаних деталей і виведе остаточна кількість.

Онлайн-калькулятор плитки для ванної

Онлайн-калькулятор плитки для ванної виконує схожу задачу, тільки з меншою кількістю функцій. Для розрахунків необхідні такі ж дані. Параметри вносяться в радять віконця.
Калькулятор плитки в ванну допоможе швидко зробити розрахунки з урахуванням колірного рішення, способу укладання, декоративних елементів.

Калькулятор розрахунку плитки в результаті покаже, скільки буде потрібно облицювання в м2, скільки поштучно, окремо для підлоги і стін.

Укладання плитки у ванній

Розрахунок плитки для ванної 3d

Якщо ви хочете отримати наочну візуалізацію і розрахунок плитки для ванної, 3d програми допоможуть створити картинку і зробити розкладку. Такий софт дозволяє створити 3-мірну картинку, продумати декоративні елементи, підібрати колірне рішення і розрахувати кількість матеріалу.

Є професійні програми для комп’ютера або безкоштовні версії, які пропонують виробники керамопокритія.

Як розрахувати квадратний метр плитки

Перш ніж приступати до розрахунків, бажано визначитися з керамікою, дізнатися її розміри. Знаючи параметри, зможемо зрозуміти, як розрахувати квадратний метр плитки, який стане в нагоді нам для подальшої розкладки. Порахуємо, скільки штучок необхідно для 1 м2.

Наприклад, у нас кахель 30 х 60 см, переводимо дані в метри. З огляду на, що в 1 м = 100 см, множимо 30 і 60 х 100 відповідно, отримуємо 0,3 м і 0,6 м. Для розрахунку площі необхідно помножити довжину на ширину.
0,3 х 0,6 = 0,18 м2
Площа 1 кахлю дорівнює 0,18 м2. Тепер можемо дізнатися, як розрахувати кількість плитки на квадратний метр. Ділимо 1 м2 на загальну площу.
1 / 0,18 = 5,55
Округляючи, отримаємо 6 штук розміром 30 х 60 на 1 м2. Але на ділі, якщо відштовхуватися тільки від такого розрахунку, швидше за все не вистачить. Щоб викласти візерунок красиво, знадобиться 7 або 8 штук. Зверніть увагу на малюнок. Синім кольором залитий діапазон 1 м2, який торкнеться 8 осередків.
Знаючи розміри облицювання і виміри приміщення, можна скористатися розрахунком одним з 2-х способів:

А також окремо вирахуємо розкладку для підлоги, стін і нетрадиційної викладенні – по діагоналі.

Розрахунок плитки на стіну

Щоб зробити розрахунок плитки на стіну 1-м способом, необхідно знати висоту стіни і висоту кахлю. Наприклад, висота стіни 2,75 і висота плитки 0,3 м Формула розрахунку буде виглядати наступним чином:
2,8 / 0,3 = 9,33
Округляти слід з запасом. Вийде, щоб викласти 1 ряд по висоті, необхідно 10 шт. Тепер вираховуємо кількість по ширині. Наприклад, маємо прямокутну плитку з шириною 0,6 м, а ширина стіни вийшла 3 м.
3 / 0,6 = 5
По ширині необхідно 5 штук для 1 ряду. Тепер перемножуємо.
10 х 5 = 55
Для однієї поверхні необхідно 55 штук. Розрахунок проводимо для кожної стіни, результат підсумовуємо. Вираховуємо кількість кахлю для прорізів. Розрахунок робимо тим же способом: висоту отвору ділимо на висоту плити, теж з шириною. Округляем в меншу сторону, перемножуємо. Отриманий результат необхідно відняти від загальної кількості. Отримане число + 10% для запасу.
Щоб розрахуватися плитки на стіни відштовхуючись від площі, вимірюють висоту стін. Припустимо, що кімната розміром 2 на 1,6, а висота 2,8. Викладати будемо 2-кольорову облицювання, розділену бордюром. Кахель 25 см х 25 см, а бордюр 8 см х 20 см.
Для початку віднімемо дверний отвір, ширина якого 0,8 м.
(2 + 1,6) х 2 – 0,80 = 4,4
Внизу викладемо синьою колір, вгорі білий, між ними бордюр. Висоту необхідно поділити на 3 частини, кількість вважати окремо для кожного кольору.

Укладання плитки у ванній

Вираховуємо висоту бордюру.

2,8 – 0,08 = 2.72
На низ залишимо 1,5 м, на верхню частину залишається 1,22. робимо розрахунки
• кількість синього кахлю: периметр множимо на висоту

4,4 х 1,5 = 6,6 м2
площа однієї плити дорівнює 0.0625 м2, ділимо
6,6 / 0,0625 = 105,6
округляем, отримуємо 106 штук.
• кількість білого кахлю – за тим же принципом
4,4 х 1,22 = 5,368 м2
5,368 / 0,0625 = 85,88
знадобиться 86 штук.
• кількість бордюрних деталей
4,4 / 0,2 = 72 шт.
В кінці підрахунків додаємо 10%.
Розрахунок плитки на підлогу
Розрахунок плитки на підлогу також вираховується 2 способами. Розглянемо на прикладі розрахунку за площею. Візьмемо кімнату з великим периметром 3 х 4, облицювання беремо 42 х 42. Виробляємо необхідні розрахунки.
3 х 4 = 12 м2
0,42 х 0,42 = 0,1764 м2
12 / 0,1764 = 68 шт.
Додаємо 10%, округляємо і отримаємо 75 шт.
Такі методи підходять, якщо укладання плитки у ванній на підлогу виробляється горизонтальним або вертикальним способом.

Розрахунок плитки на підлогу по діагоналі

Тепер зробимо розрахунок плитки на підлогу по діагоналі на прикладі статі. Робимо розкладку стандартним другим способом. У нас є невелика ванна 1,5 х 2, а плитку вибрали 25 х 25. Зробимо підрахунки, скільки штучок потрібно в довжину і в ширину.
2 / 0,25 = 8
1,5 / 0,25 = 6
(8 х 6) + 10% = 52,8

Округливши, отримаємо 53 штучки. З урахуванням того, що укладання плитки по діагоналі, розрахунок передбачає + 15%. Разом, округливши, отримаємо 61 шт.

Розрахунок клею для плитки

Якщо хочемо вирахувати всі матеріали, то знадобиться зробити розрахунок клею для плитки. Щоб розрахувати, необхідно знати витрата в кг на 1 м2. Його вказує виробник на пачці. Загальна площа поверхні становить 6 м2, витрата обраного клею 2,2 кг / м2. Слід орієнтуватися на розмір зубів шпателя, яким будемо наносити клей.

Розмір зубців шпателя
до 5 х 5 см 3 мм
до 10 х 10 см 4 мм
до 15 х 15 см 6 мм
до 25 х 25 см 8 мм
до 30 х 30 см 10 мм
від 30 х 30 см 12 мм

Облицювання розміром 15 х 15, значить висота зубців 6 мм. Формула розрахунку:
6 х 2,2 х 6 = 79,2
Знадобитися 80 кг клею. Можна порахувати, використовуючи онлайн-калькулятор клею для плитки.

Укладання плитки у ванній

Розрахунок СВП для плитки

СВП – це система вирівнювання кахлю по одному рівню. Складається з затискачів і клинів. Розраховують кількість, виходячи з площі укладання та розмірів кожної плиточки. Кількість затискачів наведено на малюнку. Розрахунок наведено на 1 м2. Клини беруть з розрахунку 1/3 від затискачів, так як вони багаторазові.
СВП для плитки можна розрахувати онлайн.
Знаючи формули, легко зробити всі необхідні обчислення і придбати матеріали в необхідній кількості. Перевірити себе можна за допомогою онлайн-калькулятора. Також можуть підказати продавці-консультанти, які вважають за краще розраховувати кількість облицювання по площі.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин