Види фундаментів для приватного будинку

Будівництво передбачає значні часові та грошові витрати, так як в процесі виконання робіт слід враховувати найдрібніші деталі, особливо, якщо мова йде про заснування всієї споруди. Від цього етапу буде залежати, наскільки тривалим виявиться результат. Якщо неправильно зробити вибір фундаменту будинку, можлива поява в майбутньому маси проблем, складних в рішенні.

Які бувають види фундаменту для приватного будинку

Є кілька видів фундаменту, які відрізняються між собою за різними критеріями, мають свої незаперечні переваги і певні недоліки. Вибір слід робити, виходячи з бажаного типу споруди, враховуючи поверховість і необхідність спорудження додаткових об’єктів. Давайте більш детально розглянемо основні характеристики фундаменту.

Фундамент одноповерхового будинку

Конструкції в один поверх мають порівняно меншу вагу, тому можна вибрати більш простий тип підстави, який передбачає найменші витрати фінансового характеру та забезпечить завершення робіт в максимально короткий період. Завдяки наявності міцного фундаменту для одноповерхового будинку споруда прослужить протягом тривалого періоду. Можливе використання стрічкового типу фундаменту для будинку, який користується великою популярністю у замовників.

Надійний фундамент для двоповерхового будинку

Частим питанням є, який потрібен фундамент, щоб побудувати двоповерховий будинок (використовуючи газобетон). Виконавцям важливо перед початком робіт визначитися з глибиною закладання, тому слід знати вид грунту, особливості та глибину підземних вод, що залягають на ділянці під будівництво майбутнього будинку. Для того, щоб дізнатися глибину, на яку слід укладати фундамент, спочатку слід визначитися з типом ґрунту, яка є в обраній місцевості.

Грунт може змінюватися в обсязі в залежності від різних факторів, серед яких і погодні умови. Виходячи з цього грунти підрозділяють на кілька типів:

  1. Пучіністие (пісковики).
  2. Виникненню здимань (напівскельні і скельні).
  3. Слабоздимистих (гравелисті піски).

Тому перед тим, як приступити безпосередньо до будівництва, слід замовити геологічні дослідження, при проведенні яких фахівці отримають проби. Далі можна буде дізнатися, на якій відстані знаходяться води, пучинистість і ймовірність просідання в процесі експлуатації. Також важливу роль відіграють показники сейсмічності регіону, в якому проводяться будівельні роботи.

Навантаження також входять в основні критерії, які потрібно враховувати в процесі підбору найбільш відповідного варіанту. Навантаження буде залежати від ваги несучих стін, споруджених перегородок і навіть меблів. Не останню роль відіграє і опорна площа фундаменту, адже від неї буде залежати який чиниться на грунт тиск. Визначення опорної площі здійснюється з урахуванням ваги фундаменту і площі опори. Важливо враховувати, що чим меншими будуть показники тиску, тим краще, що цілком природно. Однак для того, щоб збільшити ширину фундаменту, потрібно витратити велику суму грошей. При виборі фундаменту слід віддати перевагу тим різновидам, які здатні витримати значну вагу. Тобто вибір слід робити між плитним типом і пальових.

Фундамент для будинку з підвалом

Який фундамент краще вибрати для будинку? Якщо ви бажаєте використовувати територію по максимуму, тобто не тільки побудувати двоповерхову конструкцію, але і отримати як бонус третій поверх у вигляді підвалу, слід врахувати всі можливі ризики. Насправді є багато переваг такого рішення з практичної точки зору, адже цокольний поверх дозволяє помістити тут майстерню або, наприклад, більярд. Однак при будівництві фундаменту для будинку, де запланований підвал, буде потрібно не тільки максимально ретельний розрахунок, але і значні фінансові вкладення. Важливо забезпечити надійний захист підземного приміщення. Навантаження передаються за рахунок стін на грунт. Тому важливу роль відіграє проведення інженерної перевірки, яка дозволить дізнатися всі нюанси грунту на конкретній території, що дозволить вибрати найбільш оптимальний варіант.

Спорудження фундаменту під будинок з газобетону припускає кілька етапів роботи:

  1. Проведення підготовчих робіт, які включають в себе вирівнювання необхідної площі.
  2. Виконання розмітки плану майбутнього будинку.
  3. Здійснення земляних робіт, які передбачають виривання котловану і транспортування землі.
  4. Будівельні роботи, монтаж перекриттів і зведення стін.
  5. Спорудження дренажних конструкцій і забезпечення гідроізоляції.
  6. Утеплення споруди.
  7. Проведення внутрішнього оздоблення.

Основні види фундаментів

Серед класичних видів фундаменту, використовуваних для приватного будинку, розрізняють кілька, які мають певні нюанси і послідовність виконання робіт. Для того, щоб мати можливість визначитися, рекомендуємо більш детально ознайомитися з основними характеристиками і якісними особливостями кожного з них.

Стрічковий тип фундаменту для спорудження будинку

Найчастіше йому віддається перевага, коли потрібно зведення невеликих об’єктів. Серед переваг необхідно виділити наявність суцільних стін, що означає, що він може бути використаний для стін підвалів і цокольних приміщень. Стрічковий фундамент під цегляний будинок не є кращим вибором, адже він не завжди зможе витримати покладену на нього навантаження і тяжкість. В результаті можливе утворення тріщин на стінах і поява будь-яких інших недоліків, через які споруда буде непридатною для подальшої експлуатації і визнана знаходиться в аварійному стані. Краще підходить такого типу фундамент для дерев’яного будинку.

плитний фундамент

Це так зване плаваюче підставу, оскільки забезпечується рівномірний розподіл навантаження. При зведенні фундаменту під будинок з газоблоку передбачається виривання котловану необхідного розміру, після чого здійснюється облаштування армованого поясу. Плити часто мають відмінну несучу здатність і високими характеристиками міцності. Цей фундамент під дерев’яний будинок невиправданий.

фундамент палі

Представленого типу підстави можуть споруджуватися на забивних, гвинтових і буронабивних палях. Залежно від цього змінюється процес зведення. Конструкції першого типу застосовуються при зведенні будівель з використанням таких матеріалів, як бетон і цегла. Можливо виконання будівельних робіт на різних ділянках. Забивні палі мають вигляд опор, які відрізняються стійкістю до значних навантажень і є максимально надійними. Спорудження буронабивних паль передбачає буріння свердловин кустарного або промислового виготовлення.

Стовпчастий фундамент

Цей різновид передбачає розподіл опор по всьому периметру будівлі, зведення якої передбачається. Він буває двох видів ¾ збірним і монолітним. Зведення будівель здійснюється з використанням цегли або блоків ФБС. Основоположним принципом, який слід в обов’язковому порядку прийняти до уваги, є обов’язкова Бутова кладка з подальшим перев’язування швів. Який фундамент краще вибрати для будівництва будинку

Давайте ознайомимося більш детально з тим, які підстави краще підійдуть для спорудження тієї чи іншої споруди, враховуючи поверховість і інші нюанси.

Фундамент під каркасний будинок

Переважно столбчатого типу фундамент під каркасний будинок споруджується, якщо заплановано будівництво будинку з використанням бруса. Важливою перевагою фундаменту даного типу є демократична вартість. Будівельні роботи передбачаються на території, яка не схильна до здуття і пересуванню. Фундамент для каркасного будинку є підвищеним, обов’язковим критерієм є висота, яка становить не менше півметра. Глибина закладки стовпчастого фундаменту для каркасного будинку безпосередньо залежить від особливостей ґрунту. Простір, який розташовується під будинком, обов’язково загораживается за рахунок використання шиферу, фанерних щитів, після чого виробляють ятати цеглою або залишають у відкритому вигляді.

Фундамент для будинку з газобетону

Це універсальний матеріал, який досить часто використовується при будівництві об’єктів, як житлового, так і промислового призначення. Досить часто будівельники вибирають спорудження плитного фундаменту, так як він здатний витримувати значно більші навантаження. Завдяки наявності плити великої площі забезпечується розподіл навантаження від центру до країв максимально рівномірно. В результаті виключається ймовірність виявлення всіляких недоліків в процесі експлуатації, таких, як тріщини і зсув стін, після чого будинок використовувати в подальшому не представляється можливим.

Фундамент для будинку з піноблоків

Піноблоки – досить легкий будівельний матеріал. За рахунок правильного розрахунку фундаменту для будинку з піноблоку можна отримати в результаті будова, яке відрізняється невисокою статичним навантаженням. Завдяки цьому можна віддати перевагу полегшеним варіантам фундаменту. Слід враховувати, що споруда важкого фундаменту тільки призведе до виконання зайвих робіт, що це не виправдано з практичної точки зору.

Надійність і відповідальний підхід

 

какой лучше фундамент выбрать для постройки дома

Наша компанія пропонує будівництво будинку під ключ з використанням якісних матеріалів. У нашому штаті працюють висококваліфіковані фахівці, які здатні впоратися з завданнями різного рівня складності. Так як в нашому арсеналі є сучасне високотехнологічне обладнання, забезпечена точність виконання робіт, при цьому в максимально короткі терміни.

З прикладами наших робіт ви можете ознайомитися в каталозі, який представлений на сайті. Клієнти мають можливість як вибрати реалізацію вже готового проекту, так і замовити створення нового, де будуть враховані всі їхні побажання і вимоги. Так як ми співпрацюємо з компаніями по реалізації будівельних матеріалів, ви зможете придбати все необхідне для зведення будинку за вигідними цінами. Всі питання ви можете задати нашим менеджерам, зателефонувавши за номером телефону, який представлений на екрані.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин