Заземлення приватного будинку: як робити заземлення, вибір найбільш ефективної системи

Побудувати житло без спроектованого заземлення, принаймні, безрозсудно. Якщо виникне проблема в проводці побутової техніки, вона зашкодить мешканцям будинку. Проблема ізоляції призведе до проходження електричного струму в середину будівлі до електроустановок, і це загрожує неприємними наслідками. Як правильно зробити заземлення для безпеки житла ви знайдете на сайті .

Як зробити заземлення в приватному будинку згідно з ПУЕ та навіщо потрібно заземлення

В системі електропроводки вашого будинку установка заземлення є однією з головних функцій забезпечення безпеки. І багато хто не в курсі, для чого потрібно заземлення на об’єктах. У разі пробою, енергосистема забезпечує шлях найменшого опору, вона гарантує, що струм буде надходити назад у землю. Це зменшує ймовірність того, що коротке замикання призведе до вибуху або небезпечному для життя шоку.

Заключна і важлива частина енергосистеми будинку складається з металевого стрижня, що заземлює, вбивається глибоко в землю, проводки, яка з’єднує цей стержень з заземлюючим наконечником підстави сервісної панелі або лічильника комунальних послуг, і затиску роз’єму між проводкою і стрижнем. Як зробити енергосистему в приватному будинку – можете подивитися на малюнку.

Заземлення електроустановок є найважливішою частиною електричної системи. Саме воно забезпечує безпеку мешканців, електротехніки та приладів. Заземлення приватного будинку згідно з ПУЕ – встановлено спротив не більше 25 Ом. Для цього буде потрібно більше одного стрижня, що заземлює. Вони ж електроди, що застосовуються для з’єднання енергосистеми з електрикою. Вони виготовляються з різних матеріалів, однак мідь є найбільш поширеним сировиною, використовуваним для житлових приміщень. Заземляющие стрижні є хорошими провідниками електрики, вони дозволяють току перетікати в землю, усуваючи небезпеку від вас і електричної панелі.

Заземление частного дома

Стрижень заземлення, який з’єднує домашню енергосистему з землею, являє собою металевий стрижень з міді в сукупності з оцинкованим залізом або нержавіючої сталлю.

Наземні стрижні бувають довжиною 2,5 метра і 3 метри, перший є найбільш поширеним розміром, використовуваним в житлових приміщеннях. Як правило, заземлюючі стрижні не повинні перевищувати встановленої норми. У сухому ґрунті, який забезпечує більший опір струму, ніж вологий грунт, заземлювальні стрижні складаються і з’єднуються затискачем, щоб вони могли сягати глибше в землю.

Інший варіант – додати другий заземляющий стрижень. Як правило, це кращий варіант, згідно з ПУЕ, заземлення стрижнів розміщувати на відстані не менше 1,8 метра. По можливості, вони повинні потрапляти у вологу землю навколо приватного будинку.

Нерозумно і небезпечно встановлювати короткі заземлюючі стрижні, які продаються для заземлення телевізійних антен та інших пристроїв. Їх використання не законно для побутового електропостачання, тому що викликає збій енергосистеми.

Модульне і переносне заземлення приватного будинку своїми руками

Щоб уникнути ураження струмом мешканців, які використовують пристрої, кожну розетку потрібно підключити до відведення струму. Але це працює, тільки якщо всі розетки підключити до спеціального контуру, який занурений в землю зовні житлового об’єкта.

Заземлення в приватному будинку буває двох типів, які відрізняються функціями. Енергосистема обладнання являє собою мережу неізольованих проводів, які прокладені через будинок як частина провідний житлової розгалуженої ланцюга. Вони підключаються до трансформатора на вулиці і захищають домовласників від ураження стороннім електричним струмом в будинку.

Енергосистема з’єднує електричну систему вашого житлового об’єкта з землею. Модульне заземлення допомагає безпечно відводити несподівані електричні заряди від інших джерел.

Заземление частного дома

Енергосистеми також допомагають знімати статичні електричні заряди. Їх накопичення в електронному обладнанні, такому як домашні комп’ютери, може створювати проблеми в роботі. Це менш важлива функція заземлюючого проводу, що захищає обладнання, а не людей. Тому відповідь на питання, чи потрібно заземлення в приватному будинку, однозначно позитивний. Так як без нього ви будете захищені від дії струму. Як відбувається робота заземлення на обладнанні, можна подивитися на малюнку.

Модульне заземлення застосовують для монтажу заземлюючого обладнання:

Воно являє комплект збірної конструкції, яка складається з з’єднаних сталевих штирів довжиною півтора метра. Серед переваг заземлення включають простоту установки електрода на глибину до тридцяти метрів без спеціального обладнання. Монтаж проводиться однією людиною. Якщо не маєте досвіду в тому, як зробити заземлення в приватному будинку – зверніться до фахівців.

Переносне заземлення включає спеціальне виріб, який застосовується для встановлення заземлення окремих ділянок установок. Основна функція – забезпечувати безпеку фахівців під час проведення ремонтних робіт. Конструкція переносного заземлення складається з елементів:

Установка заземлення в приватному будинку – справа серйозна і вимагає відповідальності. Більшість власників будинків можуть впоратися з монтажем енергосистеми. Не знаєте, як зробити захисне заземленіесвоімі руками, рекомендуємо звернутися до фахівців .

Заземлення своїми руками важко встановити без знань, досвіду і деталей.

  1. Заземлення є сполучною ланкою між заземлювальним стрижнем і енергосистемою. Їх зазвичай виготовляють з міді.
  2. Заземлюючі затиски використовуються для підключення провідника електрода до стрижня.

Жолудевий затиск являє собою затиск овальної форми з болтом, його використовують для кріплення до стрижня заземлення. Він є часто використовуваним затискачем для заземлюючих стрижневих з’єднань і схвалений для застосування в місцях прямого захоронення.

Заземление частного дома

Латунно-зубчастий зажим являє собою двосекційний зажим з установочними гвинтами, вони використовуються для кріплення до стрижня. Він має центральну точку з отвором для кріплення проводу і за допомогою регулювального гвинта для затягування дроти. Тип затиску використовують для установки енергосистеми навколо водопровідних труб.

Занулення і заземлення має одну мету, яка полягає в тому, щоб змусити електрику вбиратися на землю. Це робиться шляхом приєднання заземлювального проводу до електрода. Є кілька способів зробити це:

Не кожна людина знає, навіщо потрібно заземлення. Без нього ризик отримання удару електричним струмом мешканців будинку збільшується в тисячі разів. Необхідно убезпечити людей і устаткування від дії струму.

Монтаж домашньої енергосистеми

Заземлення будинку своїми руками з контуром передбачає використання конструкції з металевих заготовок, які вириваються в землю на одному відстані і закритих відповідної смугою. Схема ПУЕ заземлення показано на зображенні.

Перед установкою енергосистеми для приватного будинку необхідно уточнити деякі важливі моменти.

  1. Краща електропровідність – грунт з глини. Ця земля – ​​відмінне місце для установки захисного контуру. Піщаний ґрунт може бути оброблена фізіологічним розчином, вона покращує провідність струму, проте скорочує термін служби конструкції.
  2. Замкнутий контур, з’єднаний металевою смугою, надійніше, ніж прямий. У разі корозії однією з опор вся конструкція продовжить функціонувати.
  3. Місце, де знаходиться заземлення, небезпечно для людей і тварин! Контур повинен бути обгороджений або покритий декоративними елементами дизайну.

Заземление частного дома

Правильно пов’язана енергосистема забезпечує функцію заземлення і з’єднання як єдиної системи захисту. Заземлення приватного будинку грає важливу роль в безпеці мешканців.

Перед тим, як зробити заземлення будинку, консультуйтеся з компетентним органом з питань з електричними вимогами або постановами у вашій місцевості. Якщо вам потрібно побудувати будинок під ключ, зверніться до фахівців.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин