Як розрахувати сходи, як зробити сходи своїми руками

Сучасні особняки рідко будують в одноповерховому виконанні. Популярні двоповерхові споруди. У високих будівлях сходи служить елементом підйому між поверхами. Її необхідно зробити міцною, стійкою. Також грає декоративну функцію в дизайні кімнати. Ми поговоримо про те, як розрахувати сходи і як зробити сходи своїми руками.

Якщо ви готові працювати, розпорядженні достатню кількість часу, тоді ознайомтеся з інформацією і можна приступати до роботи. Сходи своїми руками обійдеться дешевше монтажу професійними проектувальниками. Ви заощадите частина сімейного бюджету. Якщо у вас немає бажання займатися ремонтом, ви можете замовити послугу побудувати будинок під ключ .

види сходів

Прочитайте всі про виготовлення сходів своїми руками . Визначтеся з типом конструкції (гвинтова, маршова).

 1. Гвинтові використовується для підйому людей. Переміщати габаритні предмети по ній не рекомендовано. Потрібно врахувати цей момент перед тим, як побудувати сходи, щоб передбачувані навантаження не зруйнували конструкцію. Зате компактна, актуальна в умовах обмеженого простору. Конструкцію складно зробити з одного дерева. В якості опори необхідно встановити штангу або металеву трубу.
 2. Маршову ставлять на косоурах, тятивах. Конструюють з міжповерхове майданчиком, забігали сходинками. Проста у виготовленні. Ідеальний варіант для котеджів. При зведенні слід орієнтуватися на встановлені стандарти.

Потрібно провести розрахунок сходів , щоб сходи в будинку своїми руками ідеально вписалася в загальний вигляд приміщення, була надійною, безпечною.

Як зробити сходи на другий поверх

Щоб зрозуміти, як зробити сходи на другий поверх в приватному будинку , визначитеся зі стилем, орієнтуючись на дизайн приміщення. Сучасний інтер’єр припускає стриманість, практичність. В тренді конструкції з чіткими геометричними формами.

У невеликих будинках необхідно грамотно вирішити, як зробити сходи на другий поверх, якщо мало місця.

 1. Безкаркасні конструкції виглядають легко. Чи не перевантажують обстановку. Опорою виступають болти. Вгвинчуються в стіну, тятива.
 2. Сходи з одним косоуром, на який припадає все навантаження, підійде для обмеженого простору. Марші можуть бути будь-якої форми. Конструкція не ускладнює, пропускає світло. Модульна конструкція складається з опор, модулів, балясин, проступей. З окремих елементів збирається сходи. Модулі легко розбираються. Конструкцію можна демонтувати, перенести на інше місце.

Сходи на другий поверх своїми руками буває гвинтовий, поворотною, прямий. Комфортніше підніматися по сходах з великим отвором. У маленькому приміщенні доведеться збільшити нахил або зробити марш довше.

До того, як зробити сходи на другий поверх , потрібно підібрати матеріали. Різноманітність продукції будівельних магазинів дозволить Ізотова конструкцію в потрібному стилі. Підбираючи товари, необхідно орієнтуватися на міцність, довговічність, зовнішній вигляд.

Сходи дерев’яні своїми руками

Для дерев’яної конструкції використовують цінні і прості породи дерева. Міцні, довговічні – дуб, бук, горіх, ясен. Готовий виріб покривають лаком. Підійде для американського стилю, кантрі. Виглядає естетично привабливо. Прослужить довгі роки.

Сходи дерев’яні своїми руками прекрасна можливість освоїти столярне мистецтво. З деревом працювати просто. Найлегший варіант – одномаршова конструкція на двох тятивах.

Як зробити сходи на горище з вулиці

Шлях на горище повинен бути безпечним для переміщення людини, зручним. Перед тим, як зробити сходи на горище з вулиці , ознайомтеся з різновидами сходових споруд.

 1. Вертикальну конструкцію легко монтувати. Має один недолік – на перенесення предметів не розрахована.
 2. Маршова – найбезпечніша. Має максимальні розміри. Конструюється прямий або з поворотом. Підходить для перенесення важких речей.
 3. Приставні – найпростіший варіант. Підходить для рідкісного використання, якщо горище не житлове приміщення.

Ми розповімо, як зробити сходи на горище з дерева. Спочатку потрібно зробити креслення, прорахувати розміри, закупити матеріал. Для ступенів підійдуть дошки, шириною 3 – 6 см. Брус на 6 см з перетином 14 – 30 см знадобиться для косоуров. Керуючись готовим кресленням, нанесіть розмітку на косоури. Виріжте зубці, вставте ступені, закріпіть саморізами.

Для перил знадобляться рейки і брус, шириною 5 – 10 см. Вони повинні збігатися з лінією косоура. Висота перил в області метра. Відстань між балясинами від 10 см. По закінченню робіт обробіть дерево розчином від гниття. Покрийте лаком, фарбою.

розрахувати сходи

Ми наведемо приклад, як розрахувати сходи на другий поверх всередині приватного будинку. Точні розміри визначаються індивідуально для кожного об’єкта. Рекомендована ширина 130 см. Плюс-мінус 20 см. Ширина 150 см забезпечить пристойний рівень комфорту для мешканців і гостей приватного будинку. 120 см – стандартні параметри. Мінімальна ширина – 110 см. Для маршової конструкції вздовж стіни можна застосовувати 80 см – 1 м.

Крутизна конструкції визначає комфортність пересування між поверхами. Полога форма робить переміщення максимально зручним. Але зайва положистість забирає більше площі. Крутий нахил заощадить простір. Але створить труднощі літнім людям, дітям, особам з проблемами опорно-рухової системи. Тому оптимально розрахувати сходи з кутом нахилу – 40 градусів. При крутизні більше 45 градусів звичний спуск незручний. Спускатися вниз можна тільки особою до сходів.

Розрахунок металевого косоура сходи

Косоур служить несучою опорою для ступенів. Монтується під нахилом. Від кута нахилу залежить довжина маршу. Щоб конструкція була міцною, важливо правильно провести розрахунок металевого косоура сходи .

Висота прольоту – відстань від підлоги першого поверху до підлоги верхнього (НЕ стелі). Над конструкцією роблять просвіт для зручності пересування. При розрахунку висоти беруться показники зростання найвищого члена сім’ї, плюс 10 см. Рекомендована робоча висота – 2 м.

Розрахунок сходів з поворотом на 90 градусів з майданчиком

лестница под углом

Фото @nsdgroup.com.ua_: Сходи під прямим кутом

Конструкція буквою Г складається з двох маршів. Вони з’єднані майданчиком. Розташовуються під прямим кутом. испол

ьзуются у великих приміщеннях. Забезпечують зручний для пересування кут нахилу.

Розрахунок сходів з поворотом на 90 градусів з майданчиком – завдання здійсненне. Якщо розрахунки зробити правильно, конструкція буде зручною, комфортною. Дотримання правил забезпечить безпечну експлуатацію.

X – довжина отвору;

Y – висота між поверхами (від підлоги до підлоги);

Z – товщина матеріалу сходинок;

E – ширина конструкції;

                                                                                               F – відстань навісу верхньому щаблі над нижньою.

 

Розрахунок сходів з поворотом на 180

Конструкція буквою П складається з двох паралельних прольотів. Вони з’єднуються майданчиком для здійснення повороту. Зручно для невеликого простору. Проводячи розрахунок сходів з поворотом на 180, необхідно підібрати параметри, які сприяють комфортному пересуванню, не порушуючи звичайний ритм кроку. Рекомендовано робити ширину щаблі не менше 14 см в найвужчому ділянці. Будівельні операції і розрахунки проводять за схемою Г образного повороту.

лестница с повортом на 180 градусов

Фото @nsdgroup.com.ua_: Ескіз сходи

Розрахунок сходів з майданчиком

Точний розрахунок сходів з майданчиком – гарантія безпечного пересування. Довжина майданчика повинна перевищувати відстань двох кроків, понад 1,4 м. Ширина – відповідати параметрам сходового прольоту.

Розглянемо, як збирається дерев’яні сходи з майданчиком своїми руками.

 1. Спочатку встановлюють майданчик на опорні стовпи з бруса. Стовпи монтують по кутах в вертикальному положенні. Нижні кінці бруса наголошують в підлогу. Верхні – в перекриття.
 2. Встановлюють косоури. Кріплять ступені. Виходить нижній проліт. Монтаж починають робити знизу.
 3. За аналогічною схемою конструюють верхній марш.
 4. Завершальний етап – установка перил.

Розрахунок дерев’яних сходів

Дерев’яні елементи привносять комфорт, затишок в оселі. З їх допомогою можна здійснити цікаві дизайнерські рішення. Виконувати різні варіанти оформлення.

Насамперед слід визначити вид конструкції. Відокремити площа під установку. Провести виміри між поверхами, периметр сходового отвору. Від цих показників залежить вигляд виробу.

Розрахунок дерев’яних сходів дозволяє визначити кількість ступенів, підйомів, кут нахилу, довжину. Залежить від зовнішнього вигляду виробу, особливостей. Креслення покажуть кінцевий вигляд виробу.

расчет лестницы на второй этаж

Розрахунок металевих сходів

Конструкція з металу відрізняється міцністю, довговічністю, невибагливістю в експлуатації. Розрахунок металевих сходів – основа проекту. Без нього складно виконати якісну роботу. Проводячи розрахунки необхідно враховувати висоту поверху, обсяг відокремленого місця для монтажу конструкції, цілі використання, передбачувану навантаження, кут підйому. Потрібно уважно продумати всі деталі:

Враховуйте всі нюанси, щоб конструкція вийшла міцною. Ефективно служила елементом для переміщення протягом десятків років.

Розрахунок гвинтових сходів

Проводячи розрахунок гвинтових сходів , керуйтеся основними критеріями – функціональність, надійність, краса. Довжина ступенів – від 80 см. Ширина ступені по центру – від 20 см. У найширшій точці не більше ніж 40 см. Проводячи розрахунки, враховуйте кількість маршів, форму сходинок, довжину. Конструкцію можна робити дерев’яною, металевою, комбінованої. Створюючи проект враховуйте:

Розрахунок бетонних сходів

Бетонна конструкція стійка до підвищених навантажень. Чи не розхитується в процесі експлуатації, не скрипить. Чи не підвладна горіння.

Вага конструкції може досягати 2,5 тонн. Оздоблення каменем ще більше погіршити виріб. Перед монтажем потрібно продумати влаштування основи. Зведення починається складанням опалубки. Далі слід монтаж, в’язка арматури, заливка. Маршах можна надавати будь-яку конфігурацію.

Розрахунок бетонних сходів ви можете зробити самостійно або довірити справу професіоналам. Оптимальний кут нахилу – 35 градусів. Граничний максимум 45 градусів. Чим менше кут, тим більше витрата будматеріалів. Ширина 0,8 – 0,9 м. Стандартна висота сходинок – 17 см.

Як зробити сходи

как сделать ступеньки

Тепер розберемося як зробити сходинки . Подступенки ставлять в отвори косоура. Потім проводять монтаж сходів. Розраховуючи ширину, орієнтуйтеся на 45 розмір взуття. Рекомендовані параметри – 28 см. З відхиленнями 2 см. Для подступенка береться така ж величина. Така конструкція зручна для дорослої людини і маленьких дітей. Мінімальна ширина – 10 см. Але пересування по таким вузьким може спровокувати травмування.

Розрахунок ступенів сходів за кількістю залежить від висоти конструкції і висоти подступенка. Їх краще робити не парними, однакової ширини і висоти. Оптимальна відстань між сусідніми сходами – 15 см.

Як кріпити перила для сходів

как сделать поручни для лестницы своими руками

Перила забезпечують зручність пересування. Захищають людей від падіння вниз. Служать опорою в процесі підйому. Бувають фігурні дерев’яні, рівні, різьблені, ковані, сталеві елементи. Вони повинні поєднуватися із зовнішнім виглядом косоуров і щаблів.

Залишилося розібратися, як зробити поручні для сходів своїми руками . Опори з балясинами вимагають точної розмітки. Перила монтують двома способами:

Монтаж можна зробити за допомогою цвяхів, шурупів, шкантів, болтів, клею. Рекомендовано дотримуватися дистанції 60 см між стійками. Оптимальна висота огороджень до 1 м. Мінімум 90 см. Простір між балясинами необхідно заповнити. Поручні повинні бути гладкими, рівними.

Дерев’яні балясини бувають різного розміру. Встановлюються зверху і знизу конструкції. З’єднуються стовпами. До того, як кріпити перила для сходів, необхідно провести обробку поручнів, балясин. Відшліфувати, покрити лаком. Дрилем просвердлити осьові отвори. Фрезерним верстатом виточити в поручнях рейку і пази. Прикрутити рейку до балясин, накласти поручень. Кінці поручня повинні щільно стикатися зі стовпами.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин