З чого почати ремонт в новобудові

Квартири в нових будинках здаються без ремонту і попередньої обробки. Забудовник не витрачає час на внутрішні роботи з низькою окупністю. Оздоблення квартир збільшує вартість, що може відлякати потенційного покупця. Нюанси і поради, з чого починається ремонт в новобудові, описані в статті.

З чого почати ремонт в новобудові без обробки

С чего начать ремонт квартиры в новостройке

Правильною відповіддю на питання, з чого почати ремонт в новобудові, буде: «з оформлення акта первинного огляду квартири». Забудовники нехтують документом, прагнучи якомога швидше здати об’єкт. При прийманні квартири власник фіксує всі дефекти і претензії до будівельної компанії. Усунення виявлених недоробок оплачується підрядником протягом гарантійного періоду. Виправлення неякісних будівельних робіт за свій рахунок збільшить витрати на ремонт з нуля в новобудові .

Плануючи ремонт в новобудові, з чого почати і коли, потрібно уточнити термін усадки будівлі. Різні типи забудов осідають по-різному. Цегляні будинки «сідають» плавно, але кілька років. Панельні новобудови дають різку усадку протягом першого року. Монолітно-каркасні конструкції поступово осідають вниз без перекосів. Проста косметична обробка на перший час вирішить питання, як зробити ремонт в новобудові . В іншому випадку дорогі якісні роботи можуть постраждати: з’являються відколи, тріщини в стелі, перекоси, починають «гуляти» дерев’яні підлоги.

З чого почати ремонт в новобудові власникам квартир в каркасних забудовах? Каркасний тип передбачає вільне планування приміщень. Правильна послідовність ремонту квартири в новобудові такого типу починається з грамотної розстановки кімнат і монтажу перегородок. Доведено квартири до житлового стану зажадає значних вкладень.

Панельні конструкції передбачають недорогу обробку приміщення, установку електро- і водопровідних комунікацій, чорнове вирівнювання поверхонь. Власники відразу розуміють, з чого почати ремонт у новій квартирі , роблять це швидше і дешевше.

У цегляних будинках краще поступовий ремонт квартири в новобудові: з чого почати в такому випадку? Починати слід з підготовки приміщень до фінішної обробки. Капітальне облаштування житла краще відкласти. Якщо власник квартири хоче заселитися якомога швидше, ремонт виконується з використанням профілактичних «плаваючих» методик.

Етапи ремонту в новобудові

Ремонт в новостройке последовательность

При необхідності демонтажу або монтажу перекриттів етапи ремонту квартири в новобудові повинні включати твердження змін типового планування. Спеціального дозволу в БТІ вимагають маніпуляції зі зміни площі санвузлів, роботи в області несучих перегородок або фасадів, перенесення газової плити. Нормативна документація забороняє:

  • міняти місцями розміщення кухні і кімнат;
  • міняти місцями санвузол і житлові приміщення;
  • об’єднувати кухню і житлові приміщення в газифікованих будинках;
  • закладати вентиляційні отвори і канали;
  • встановлювати радіатори опалення на балконі;
  • закладати вікна в приміщенні;
  • перевантажувати несучі перекриття.

Послідовність ремонту в новобудові включає 5 основних стадій

 1. Складання плану маніпуляцій. Грамотно спланований ремонт з нуля в новобудові – з чого почати , які матеріали закуповувати – запорука успішного і своєчасного його закінчення. Важливо визначитися зі стилем апартаментів, цільовим призначенням приміщень, оснащенням санвузла та кухні. Продумування розміщення електроточок, приладів, освітлення дозволить грамотно змонтувати електропроводку. Планування кімнат і приміщень можна спроектувати самостійно або за допомогою фахівця. Будівельні компанії на початковому етапі пропонують складання кошторису з переліком матеріалів і вартості. На підставі попередніх розрахунків замовник розуміє розмір необхідної суми.
 2. Перевірка кривизни поверхонь, якості електропроводки і гідрокоммунікацій. Будівельники розуміють порядок ремонту в новобудові і необхідність робіт, що передують оздоблювальним. На цій стадії коригується розміщення основних вузлів відповідно до складеного плану. При необхідності дверні прорізи зміщуються або пересуваються. Перевіряється якість установки вікон. Компанія-забудовник може заощадити на склопакетах. При бажанні замовника їх замінюють, закладають щілини і порожнечі в схилах.
 3. Поетапний ремонт в новобудові включає початкову і фінішну обробку. Спочатку виконуються процедури, після яких потрібно ретельне прибирання і вивезення будівельного сміття. Згідно з проектом планування, проводиться монтаж або демонтаж перегородок. Штробят канали під комунікації. Встановлюють щиток, виконують розведення електроточок. Паралельно прокладають Інтернет-кабель, підключають систему охорони. Деякі квартири вимагають додаткової звукоізоляції. Від стояка виводяться труби водопостачання. Після проведених робіт можна приступати до вирівнювання стелі і стін, встановлення вікон на балкон. Перед стягуванням підлоги укладаються звукоізоляційні блоки, при необхідності, здійснюють утеплення. Виконання стяжки зажадає додаткової закупівлі будівельної арматури. Потім здійснюються роботи у ванній, туалеті і на кухні: підключається водопровід, каналізація, встановлюється сантехніка, кладеться плитка. Приміщення готове під «чистову обробку».
 4. Оформлення приміщень. Проводиться фарбування стін, поклейка шпалер, монтаж підлогового покриття. Наявність дизайн-проекту прискорить хід робіт і дозволить відразу розрахувати необхідну кількість облицювальних матеріалів. Встановлюються міжкімнатні двері. Підключається побутова техніка. Кріпиться плінтус, дверні наличники. Прикручується електрофурнітура.
 5. Розстановка меблів, декорування приміщень.

З чого почати ремонт в новобудові без обробки? З пошуку будівельної компанії, що надає ремонт в новобудові . Комплексний пакет послуг від однієї фірми, починаючи від складання дизайн-проекту приміщення і закінчуючи розміщенням меблів у готовому об’єкті, обійдеться дешевше.

Часто питання « ремонт новобудови: з чого почати?» турбує замовників з обмеженим бюджетом. Самостійне складання бажаної планування приміщень, розмітки електроточок і проекту розміщення меблів скоротить витрати. У мережі Інтернет можна знайти поради по ремонту, варіанти кошторисної документації та фото дизайнерських рішень.

З чого почати ремонт в новобудові своїми руками

Этапы ремонта в новостройке своими руками

При вирішенні робити ремонт в квартирі самостійно важливо розуміти черговість ремонту в новобудові .

Якщо бюджет не дозволяє найняти бригаду фахівців, можна частину робіт виконати самостійно, а до процедур на специфічних вузлах залучити одного-двох будівельників. З чого почати ремонт в новобудові своїми руками? З складання плану робіт. Вручну або за допомогою офісних програм складається детальний план приміщення.

Озброївшись рулеткою (краще лазерної), виміряти параметри всіх кімнат, кухні та санвузла: для розрахунків необхідно знати довжину, ширину і висоту стін. Розраховується площа всіх приміщень. Проводяться виміри дверних арок і віконних ніш. Вимірюється висота стель в кожному приміщенні. Спростити самостійний ремонт з нуля в новобудові допоможе нумерація всіх стін в проекті і на стікерах.

Креслення приміщення повинен містити перелік всіх сантехнічних приладів. Відзначається побутова техніка, що харчується від електромережі та водопроводу (бойлер, пральна машина, посудомийна машина). При самостійному плануванні розведення водопровідних комунікацій слід враховувати 3 нюансу.

 1. Розподіл трубопроводу по максимально прямій колії, без поворотів і стиків дозволить заощадити витрати на зайві матеріали.
 2. Водопровід можна укладати через перешкоди на підлозі, поріжки, дверні прорізи.
 3. На кресленні виділяти водопровід, газопровід та електричну проводку найкраще різними кольорами.

Аналогічним чином на кресленні відзначається розводка електричної проводки з зазначенням електроточок.

Економний ремонт з нуля в новобудові передбачає грамотну закупівлю будматеріалів. Можна роздрукувати таблицю зі списком комплектуючих, до відповідних колонки вносити ціни магазинів. Оптимальне рішення – поступова закупівля за графіком робіт. При розрахунку необхідної кількості слід додавати 10-20% для підгонки. Деякі магазини надають послугу повернення залишків.

Послідовність ремонту квартири з нуля не змінюється при самостійному виконанні робіт. Виконується демонтаж конструкцій, перегородок, частини балкона, неякісних склопакетів. У недорогих новобудовах може знадобитися демонтаж і зміна радіаторів опалення. Краще запрошувати фахівців на етапі сантехнічних та електромонтажних робіт. Далі послідовність ремонту в новобудові передбачає вирівнювання площин. Після повної усадки будівлі можна приступати до чистової обробки.

Етапи ремонту в новобудові своїми руками будуть більш розтягнуті за часом, оскільки бригада з кількох людей виконує частину робіт паралельно.

Простіше розбити всі етапи ремонту в новобудові на дрібні завдання. Такий підхід попередить форс-мажори. Починати самостійну роботу слід за умови знань, як робити ремонт в новобудові, і вміння це робити.АВТОР: Алексей Дмитриевич

Более 15 лет занимаюсь дизайном, техническим надзором. Прекрасно знаю все тонкости ремонта, ГОСТы и другие правила.

 

Образование высшее:
2000-2005г.
Киевский национальный университет строительства и архитектуры

Вам буде цікаво

Довірте свій ремонт
професіоналам
Оберіть найзручніший спосіб для зв'язку
Ваш телефон з кодом
*зв'яжемося протягом 20 хвилин